Як обрати забудовника при купівлі квартири

Придбання нерухомості – велика інвестиція, яка потребує виваженого підходу. Якщо не розібратися, як правильно вибрати квартиру в новобудові, можна запросто потрапити на недобросовісного забудовника.

Що може піти не так? Йдеться навіть не про афери, а про неприємні наслідки, яких не вдасться уникнути вже постфактум. Затримка введення в експлуатацію, неякісні комунікації, замороження будівництва – з провини девелопера можуть виникати проблеми різного характеру. Ризики є завжди, і ваше завдання як покупця – їх мінімізувати. 

Хороша ж новина полягає в тому, що зробити це не так вже й складно. У нашій новій публікації ми розповімо, як обрати забудовника при купівлі квартири та не пошкодувати згодом про своє рішення. Ми не говоритимемо про очевидні речі на кшталт детальної перевірки умов договору і про те, що новобудова має знаходитися у зручному для вас районі міста. Натомість пропонуємо кілька практичних порад, які допоможуть вам не помилитися.

Порада #1.

Обирайте забудовника з досвідом на ринку

Репутація – наше все. А про гарну репутацію девелопера говорять його успішно завершені проєкти.

Тому найдієвіший спосіб, як безпечно купити квартиру в новобудові, – укладати договір з компанією, яка вже збудувала кілька житлових комплексів.

Це не означає, що новий девелопер на ринку обов'язково виявиться шахраєм. Але якщо ви хочете знизити ризики, обирайте досвідченого забудовника. Мабуть, це найоб'єктивніша оцінка його благонадійності. Якщо хоча б один проєкт закритий і інвестори не мають претензій до компанії, то ймовірність проблем з новим об'єктом зводиться до нуля. А ще це означає, що з високою ймовірністю у неї немає фінансових проблем, і замороження будівництва вам не загрожує.

Порада #2.

Перевіряйте відгуки про забудовника

Навіть якщо компанія вже здала в експлуатацію кілька об'єктів, ризики все одно залишаються, хоч і мінімальні. Другий критерій на користь девелопера – позитивні відгуки покупців.

Насамперед можна перевірити, що пишуть про компанію в інтернеті. Для цього зайдіть на будь-який авторитетний портал, присвячений нерухомості, або перегляньте коментарі в соцмережах. Але не радимо орієнтуватися лише на відгуки у мережі. Похвальні оди можуть бути замовними, як і негативні коментарі. Краще поспілкуватися з інвесторами особисто. Їх, знову ж таки, можна знайти у соціальних мережах чи просто через знайомих. Хто, як не вони, розкажуть вам про всі можливі підводні камені та чи варто взагалі вибирати квартиру в новобудові саме цього забудовника.

Порада #3.

Відвідайте локацію самостійно

Можливо, ця порада, як вибрати надійного забудовника, здається вам банальною, але нехтувати нею не варто. Якщо вас зацікавили кілька пропозицій від різних девелоперів, не треба орієнтуватися лише на їхні сайти. Краще виділіть час і об'їздіть всі житлові комплекси, які вам сподобалися. Це стосується і місця будівництва, і вже збудованих будинків, зданих в експлуатацію. У першому випадку ви переконаєтеся, що будівництво справді відбувається. У другому – оціните інфраструктуру житлового комплексу та території поблизу нього.

Порада #4.

Проаналізуйте ціни

Вартість – важливий критерій вибору житла. Звісно, заощаджувати приємно, але важливо інше: хороша нерухомість не може бути дуже дешевою.

Ціна квадратного метра залежить від багатьох факторів. Щоб не вдаватися до тонкощів ціноутворення, розглянемо кілька основних критеріїв, які на нього впливають:

- стадія будівництва;

- місце розташування житлового комплексу;

- імідж компанії-забудовника.

Загалом, вартість пропорційна статусності та комфорту. Якщо новобудова розташована на околиці, то квадратний метр коштуватиме нижче середнього. Але занадто низька вартість квартири ближче до центру в районі з розвиненою інфраструктурою має вас насторожити.

Те саме стосується стадії будівництва: житло в побудованому будинку завжди обходиться дорожче, ніж на етапі котловану. А тим паче, якщо квартира з вже готовим ремонтом (такі пропозиції на ринку теж є). Якщо ви хочете заощадити та придбати нерухомість з гарним розташуванням, то краще інвестуйте на етапі будівництва.

Усі ці рекомендації допоможуть не помилитися у виборі та бути впевненим, що покупка пройде гладко, і вже скоро ви зможете заселитися в нову квартиру.

Підсумуємо: купуйте житло у перевіреного девелопера, який успішно закрив хоча б 2-3 проєкти та має гарну репутацію серед інвесторів, відвідайте локацію самостійно та проаналізуйте вартість. Якщо у підсумку вас усе влаштовує - сміливо інвестуйте в нерухомість саме цього забудовника.

Новобудова чи вторинний ринок?

Як обрати забудовника при купівлі квартириНаші контакти
  • Телефон 0 800 500 055
  • E-mail avalon.sellers@avalon-inc.com.ua
  • адреси центрів продажу м. Львів, пр. В.Чорновола, 18 ( поряд з ЖК Avalon)
  • графік роботи Пн-сб 11:00 – 17:00 Нд вихідний

Залишились питання?