Новобудова чи вторинний ринок: де краще придбати квартиру у 2021-2022 році?

Плануєте купувати власне житло? Напевно, першим і основним для вас постане питання, що ж обрати: житло в новобудові чи на вторинному ринку? Щоб чітко на нього відповісти, варто проаналізувати переваги та недоліки обох варіантів. У даній статті ми розглянемо основні фактори, на які ми рекомендуємо звернути особливу увагу при купівлі, і розберемося, які є плюси та мінуси вторинного ринку та новобудови.

Гарантії 

У випадку з новобудовою, все залежить від сумлінності забудовника. Важливо обирати девелопера з гарною репутацією на ринку та вже готовими проєктами. Щоб переконатися в цьому, поспілкуйтеся з інвесторами, які вже купили квартири, та особисто відвідайте локацію. Якщо ви вирішили придбати житло на вторинному ринку, то, як мінімум, вам не доведеться чекати введення будинку в експлуатацію. Але можуть виникати інші проблемні ситуації, такі як: погана юридична історія та попередні судові розгляди. Тому без юриста нерухомість на вторинному ринку краще не купувати.

Терміни заселення

У новобудову, на відміну від вторинного житла, ви не зможете заїхати одразу, якщо інвестуєте на етапі будівництва. Спочатку потрібно дочекатися моменту, коли будинок введуть в експлуатацію. Але у новобудовах є і готові квартири, іноді з готовими ремонтами, тому є можливість заселитися швидше. Якщо вибирати нерухомість на вторинному ринку, то можна заїхати вже протягом місяця після укладання угоди. Іноді це виходить зробити ще швидше.

Облаштування житла

У новобудові ви отримуєте квартиру «з нуля». Доведеться витратитися на ремонт, але ви зможете його зробити на власний розсуд. Крім того, при купівлі на первинному ринку ви можете вибрати планування майбутньої квартири ще на етапі покупки. Комунікації всі нові, тому ви ще довго не зіштовхнетеся зі зношенням труб чи електропроводки. А ще в новобудовах завжди краща звукоізоляція, тому сварок з галасливими сусідами, найімовірніше, не виникне. Вторинне житло вже обжите. Якщо захочете кардинально змінити інтер'єр, доведеться вкластися навіть більше, ніж при ремонті з нуля. Зміна ж планування спричиняє низку проблемних ситуацій. Як мінімум, вам необхідно отримати дозвіл на перепланування. Багато клопоту приносять застарілі комунікації, які доведеться ремонтувати власним коштом.

Інфраструктура

Забудовники створюють свою унікальну інфраструктуру житлових комплексів. І через певний час, коли в ЖК заселиться багато мешканців, усе необхідне буде у вас під боком. Наприклад, цокольні та перші поверхи найчастіше спроєктовані під комерцію. Тому, щоб дістатися магазину або кафе, вам потрібно буде просто спуститися на ліфті та пройти декілька кроків до закладу. На відміну від первинного, вторинне житло знаходиться у вже забудованому районі. Найчастіше поруч є супермаркети, школи та дитячі садки, зупинки громадського транспорту. Хоча, звісно, все залежить від району, який ви обираєте. Але якщо будинок старий і знаходиться в густонаселеній частині міста, проблемою може стати відсутність паркінгу для автомобілів поряд з будинком.

Вартість

Якщо ви інвестуєте в будівництво новобудови, то житло коштуватиме дешевше, ніж на вторинному ринку. Так, доведеться чекати на введення в експлуатацію, але все одно це вигідна інвестиція. Навіть квартира у вже збудованому будинку обійдеться, скоріше за все, дешевше, ніж аналогічна на вторинному ринку. Але враховуйте факт, що багато залежить від розташування житлового комплексу: у деяких районах нерухомість буде дорожчою. Вторинне житло, у порівнянні з новобудовою, найчастіше коштує дорожче. Готовий ремонт, можливість швидко в'їхати та одразу жити, бажання власника квартири заробити на інвестиції, може піднімати ціни до захмарних висот. Зробити з цим нічого не можна, оскільки ціноутворення повністю залежить від рішення поточних власників та ситуації на ринку. Можна лише погодитися або відмовитися.

Вторинне житло чи новобудова: що ж обрати?

Насправді, як і в багатьох інших випадках, усе залежить від ваших потреб. Однозначного переможця у питанні квартира у новобудові чи вторинне житло назвати складно. Але деякі висновки зробити можна. Якщо вам потрібно якнайшвидше переїхати, то сміливо шукайте нерухомість на вторинному ринку. Напевно, вам доведеться переплатити, особливо якщо виникне потреба лагодити комунікації або ви захочете оновити ремонт. Але для переїзду «тут і зараз» цей варіант цілком прийнятний. Нові житлові комплекси перемагають, якщо йдеться про комфорт. Власна інфраструктура, якісні комунікації, чудова звукоізоляція, різноманітність планувань – і це ще не всі їхні переваги. Якщо інвестуєте у забудову на етапі котловану, то суттєво заощадите. А якщо будинок вже збудований, то момент переїзду настане швидше, як і при купівлі квартири на вторинному ринку.

Як обрати забудовника при купівлі квартири

Новобудова чи вторинний ринок: де краще придбати квартиру у 2021-2022 році?Наші контакти
  • Телефон 0 800 500 055
  • E-mail avalon.sellers@avalon-inc.com.ua
  • адреси центрів продажу м. Львів, пр. В.Чорновола, 18 ( поряд з ЖК Avalon)
  • графік роботи Пн-сб 11:00 – 17:00 Нд вихідний

Залишились питання?